Poslankyně Poslanecké sněmovny

Zastupitelka Středočeského kraje

Ředitelka obecně prospěšné společnosti

Kde všude starostové šijí roušky

Home » Články » Kde všude starostové šijí roušky

Věra Kovářová: Volali mi ze sousedního města, že prý šiji roušky a že je potřebuje policie. Sama to nezvládnu. Můžete prosím někdo z Chýně a okolí pomoci? Díky!🚔

Ondřej Lochman šéfuje manufaktuře v Mnichově Hradišti

“Tisíc roušek denně vyrobí švadleny v Mnichově Hradišti, které doteď šily pracovní kalhoty. Dáváme je lékařům, ošetřovatelkám, lékárníkům, hasičů, prodavačkám… všem, kteří jsou v první linii. Jako starosta jsem měl na výběr. Sedět a čekat, než stát něco pošle nebo hledat řešení. Našli jsme ho! Švadleny, živnostníci a dobrovolníci jsou s lékaři hrdiny dnešních dní. Děkuji Vám, jsem na vás hrdý!” hlásí náš starosta Ondřej Lochman a my se připojujeme k poděkování ❤️

A takto se starají v Liberci, informace od hejtmana Libereckého kraje Martina Půty:

Nevím jak to máte vy, ale já po dnech jako bylo pondělí 16. 3. 2020 většinou nemohu usnout. Snažím se snažím a do toho pípne zpráva od pana Prof. RNDr. Davida Lukáše,CSc. Skvělá zpráva o chytrých hlavách a šikovných rukách vědců z naší Technické univerzity v Liberci.
Účinnost vyvíjeného nanomateriálu je 90 %. A navíc ho budou vyrábět ve větším množství. Nechci to zakřiknout, ale tahle manufaktura, která se od neděle buduje a roste bude větší než to vypadalo. Už zítra první tisíce kusů zatím pro zdravotnictví a sociální péči.
Děkuji všem, kteří vyrábí, šijí, organizují a vyjednávají. Pokud budeme zítra potřebovat navýšit šicí kapacity, dáme vědět.

Řečany nad Labem v čele se starostkou Michaelou Matouškovou se o své občany starají na jedničku!👍

 Michaela Matoušková – STAN pro Pardubický kraj:

“Děkuji všem, kdo mi pomáhají zajistit klid a potřeby lidí v naší obci.❤️ Přes to, že nám nechodí žádná doporučení, v době kdy nemáme moc možností, to díky vám dávám. 🙏 Díky předvídavosti jsme dál, než některé obce. Už ve čtvrtek minulý týden jsme měli první krizový štáb, v sobotu byl druhý a tam jsme přijali postupy, které jsme dnes uvedli do provozu. Díky dobrým lidem, týmu spolupracovníků našeho obecního úřadu, díky dobrovolníkům jsme na tom dnes tak, že jsme mohli dát roušky a respirátory alespoň lékařce pro děti a dorost a lékařce pro dospělé. Všem obchodníkům v obci jsme dali roušky a desinfekce na ruce. Z 300 m látky nám šikovné “švadlenky” šijí roušky pro naše obyvatele, které budeme brzy rozdávat. Máme zajištěné stravování pro seniory, které budeme dodávat v jednorázových krabičkách. Naši obchodníci spolu s našimi hasiči budou doručovat nákupy seniorům a ohroženým skupinám občanů. Naši hasiči 👩‍🚒 budou předávat léky z lékárny a provádí pravidelnou desinfekci Komunitního domu pro seniory, obecního domu a obecního úřadu. A naši obyvatelé? Ty mohou být v klidu, užívat si volna a rodiny a mohou se na náš úřad spolehnout. O něco vás ale přece jen poprosím, chraňte sebe i lidi kolem sebe a noste roušky 😷 a pokud je nemáte, použijte cokoliv před ústa a nos – třeba šátek, nebo si roušku zkuste ušít. A hlavně, buďte zdraví 🍀

Improvizace starostů ve Středočeském kraji – roušky nejsou, tak si je vyrobíme!

Starosta Jirka Švec se přes noc stal švadlenkou! 👍To jsem nečekala, promiň Jirko!😘 Z Švece švadlenou – i tak vypadá život starostů v době koronaviru. Jiří Švec šije spolu s pracovníky města Lišov roušky přímo na radnici 👍😷

 

 

 

 

 

 

 

 

Když obecní manufakturu (ve školce) řídí žena. Tuhle roušku Petry Peckové nepřehlédnete!

Poslankyně Věra Kovářová místo interpelací zasedla k šicímu stroji. A jde jí to!

Věslav Lecter Michalik. Je jedno, jestli jste jaderný fyzik. Ve stavu nouze se staráte o roušky a rozvoz jídel.

Senátor Zdeněk Hraba zaimprovizoval.

Před papírováním rouška žádného starostu neochrání. Ani Hanu Hajnou, starostku obce Kroučová. Stejně jako papírování se ústenka stala každodenní rutinou.

 

Tomáš Kutil nezapře své příjmení a pomáhá s výrobou.

Nouzový stav si vyžaduje nouzové řešení. Petr Borecký se růžových kytiček nebojí.

Petrovice

Úvaly mají nový poznávací cyklus – “Poznej svého zastupitele!” 

Více o programu Starostů a nezávislých najdete v odkazu vpravo.