Poslankyně Poslanecké sněmovny

Zastupitelka Středočeského kraje

Ředitelka obecně prospěšné společnosti

Z programu STAN

Home » O práci » Z programu STAN

Z NAŠÍ KUCHYNĚ

  • Navrhneme po slovenském vzoru, aby Parlament (lze uvažovat jen o Senátu) získal pravomoc 3/5 většinou všech svých členů rušit pro zásadní rozpor s principy právního státu vyhlášenou amnestii či individuální milost (např. Klausova amnestie, která také zastavovala trestní stíhání u závažných hospodářských trestných činů s výrazným dopadem na poškozené, by tak mohla být zrušena).
  • U EET (elektronické evidence tržeb) odsuneme 3. a 4. fázi. Vyhodnotíme dopady 1. a 2 fáze a na základě jejich analýzy rozhodneme, na koho dalšího ještě (a zda vůbec) se bude EET vztahovat. Provážeme EET na potvrzení finanční správy o obratovém příjmu. Zvážíme, zda u živnostníků nenahradit EET stanovením paušální daně.
  • Navrhneme ucelený koncept důchodové reformy s cílem vytvořit systém, který bez deficitů vydrží několik desetiletí. Konečnou podobu reformy projednáme s opozicí – nesmí se opakovat situace, kdy nová garnitura zcela změní pravidla hry.
  • Každoroční odliv dividend z dceřiných společností zahraničních korporací mimo českou ekonomiku dosahuje řádově stovky miliard korun. Řešením je zavedení snížené nebo dokonce nulové daně na tu část zisku, kterou korporace reinvestuje na českém území nebo kterou použije na zvýšení mezd zaměstnancům českých poboček a dceřiných společností.
  • Peníze na péči o seniory obcím. Pozměníme rozpočtové určení daní tak, aby stát směřoval peníze nejen na děti v (před)školním zařízení, ale též na seniory s příslušností k obci. Obce budou mít vyšší motivaci pomáhat rozvoji volnočasových aktivit a denního vyžití seniorů. Senioři se stanou partnery obcí a tak i státu.

 STAN program 2017

 

Více o programu Starostů a nezávislých najdete v odkazu vpravo.