Poslankyně Poslanecké sněmovny

Zastupitelka Středočeského kraje

Ředitelka obecně prospěšné společnosti

Profil

Home » O mně » Profil

Osmapadesátiletá rodačka z Prahy vystudovala zahraniční obchod na VŠE a bezmála čtrnáct let působila jako lektorka německého jazyka, který zároveň patří i mezi její největší koníčky. Věnovala se také překladatelské činnosti. Své vzdělání si průběžně doplňovala – dvouletým manažerským postraguálním studiem na European Business School Prague a ročním kurzem právní němčiny na Univerzitě Karlově v Praze.
K zásadnímu obratu v jejím životě došlo po přestěhování z Prahy do malé obce Chýně v okrese Praha-západ. V roce 2006 zde byla v komunálních volbách zvolena uvolněnou místostarostkou a o dva roky později se stala starostkou.
V současné době je 1. místopředsedkyní Sněmovny, místopředsedkyní hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ a místopředsedkyní Sdružení místních samospráv, kterému se v roce 2012 podařilo za podpory TOP09 a hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ docílit spravedlivého systému přerozdělování daní mezi obce a města. Poslankyní Parlamentu ČR byla zvolena celkem třikrát - v roce 2013, 2017 a 2021. Je vdaná a má jednu dceru.

Více o programu Starostů a nezávislých najdete v odkazu vpravo.