Krásný nový rok 2019

Ať už vykročíte do nového roku 2019 pravou či levou nohou, nechť je to krok řádně dlouhý, radostný, plný štěstí, zdraví a pohody!

Dobrá zpráva na konec roku

Jedna dobrá zpráva na druhý svátek vánoční: prezident republiky by měl podepsat naši novelu zákona o DPH (snížení sazby na jízdné ve veřejné dopravě) zítra nebo pozítří, snad se to i s vyhlášením stihne tak, aby zákon vešel 1. ledna 2019 v účinnost.

Krásné vánoční svátky všem!

Příběh našeho vánočního stromku – před pár lety místo smrčku přinesl můj manžel v květináči stromeček, jehličnan to rozhodně nebyl. Jiný prý neměli… Když ho ozdobí, prý nikdo nic nepozná. A má pravdu! 😊 Krásné svátky všem!  

Mapovali potřeby regionů, ale zapomněli si dělat poznámky

Cílem výjezdů ministrů ještě jednobarevné vlády ANO do krajů bylo podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) seznámení se s problémy regionů a mapování jejich potřeb. “Žádný seznam celkových slibů pana premiéra (Andreje Babiše) neexistuje,” řekla ve Sněmovně Schillerová v reakci na interpelaci Věry Kovářové (STAN), která se ptala na celkovou výši částky vycházející ze […]

Senát schválil snížení DPH na jízdné

Povedlo se! Právě senátoři schválili snížení DPH na jízdné ve veřejné dopravě z 15 na 10 %. Podpořit svůj návrh přišla poslankyně a předkladatelka Věra Kovářová. Co toto snížení přinese? Ušetří peníze nejen všem občanům, kteří hromadnou dopravu využívají, ale také krajům, které dopravu objednávají. Napomůže také rozšíření počtu spojů a růstu mezd řidičů. Já […]