Věra Kovářová - Předsedkyně středočeské organizace Starostové a nezávislí a zastupitelka Středočeského kraje

Chýňský festiválek už v sobotu 22. července


Malý, ale náš!  Červenec, to není jen filmový festival v Karlových Varech, ale také hudební festiválek v Chýni! Právě pracujeme na tom, aby se vydařil co nejlépe. Zapište si do diáře, že hudební festiválek v Chýni startuje v sobotu 22. července!

Celý článek »

Chýňská pětka


O víkendu proběhla Chýňská pětka, počasí bylo pěkné, pro běžce možná až moc… Na fotce je vidět, že žízeň se nevyhnula ani neběžcům  Každopádně jsme si to všichni moc užili.

Celý článek »

Dětský den v Chýni


Sobota 3. června připadla tentokrát na Dětský den v Chýni. Krásné počasí a výborná nálada, co víc si přát 

 

Celý článek »

Chýňský masopust


Hola, hola, Masopust v Chýni poslední únorovou sobotu byl zase super! Rej masek, hudba, zpěv a tanec. Myslím, že je to moc hezká tradice, a jsem ráda, že ji udržujeme! Přidávám pár fotografií, jak jsme si to užili.

Celý článek »

Štreitův prostor humanity v Chýni


Výstava fotografií našeho kamaráda JINDŘICHA ŠTREITA „V prostoru humanity“ u příležitosti jeho 70.narozenin míří do Chýně! Vernisáž proběhne ve středu 15. února od 18:30 v galerii KAYNA na obecním úřadě Chýně! Jste srdečně zváni!

Celý článek »

Drakiádu jsme si užili i bez větru


Chýňská drakiáda – draků hodně, lidí hodně, hodnotitelská porota připravena, vítr však nefoukal… I tak jsme si užili krásné odpoledne a i na buřty došlo 🙂

Celý článek »

Chýňská drakiáda


Dnes od 15.00 ve Višňovce pořádáme DRAKIÁDU! Přijďte a přineste s sebou draky vlastnoručně vyrobené či koupené, létající či nelétající. Čekají na vás soutěže, odměny, buřty, pečené brambory apod. V Chýni fouká vždy příznivý vítr…

Parádní koncert Vladimíra Mišíka v Jenči


Včerejší koncert v Jenči se vydařil! Jako organizátoři jsme měli trochu obavu z malého počtu návštěvníků, ale naštěstí se to nepotvrdilo: sál byl plný. Díky parádnímu vystoupení Vladimíra Mišíka a Etc v jenečské sokolovně vznikla výborná atmosféra, kterou si kromě mě doufám užívali i všichni ostatní, kdo na koncert dorazili 🙂

Celý článek »

Zveme vás na koncert Vladimíra Mišíka


Chýňská o. p. s. Občané, Přátelé, Sousedé ve spolupráci s OÚ Jeneč a OÚ Chýně pořádá další zajímavou akci – koncert Vladimíra Mišíka a jeho skupiny ETC – už 11. října v 19:30 v jenečské sokolovně. Jste srdečně zváni!

NOHYZVODY v Chýni


Sousoší NOHYZVODY sochaře Kurta Gebauera zdobí od soboty 3. září rybník Bašta v Chýni. Kontroverzní, vtipné, morbidní, zajímavé, názory na Gebauerovo dílo se liší. Ostatně udělejte si názor sami.

Celý článek »

Plovoucí sousoší v chýňském rybníku Bašta


Pokud nevíte, jak naložit se sobotním odpolednem, mám pro vás malý tip: v Chýni pořádáme akci, se kterou se jen tak někde nesetkáte.  NOHYZVODY budou v sobotu 3. září od 12:30 „vykukovat“ na chýňském rybníku Bašta. Plovoucí sousoší sochaře KURTA GEBAUERA bude instalováno potápěči a pokřtěno za účasti autora. Nenechte si ujít tento výjimečný okamžik a určitě přijďte! S sebou: loďky, čluny, necky či podobná plavidla.

Výstava obrazů v Chýni


Vernisáž obrazů Plenéru Hostivice 2016 – Iveta Kohelovà dala dohromady partu nadšemých amatérských malířek a výsledky můžete vidět na Obecním úřadu v Chýni v Galerii Kayna.

Celý článek »

Zákon v praxi


Novela zákona o ochraně zemědělského půdního fondu je účinná už měsíc. V sobotním zpravodajství se jí věnovala Česká televize. Podívejte se na krátkou reportáž, která zavítala i do Chýně!

Reportáž ČT

Kulturní léto v Chýni


Neoficiální improvizované kulturní léto v Chýni – jazz v podání Petr Zeman kvintetu před hospůdkou Na Hájku. I já tam byla, viděla a slyšela pohodovou muziku a potkala spoustu kamarádů a známých. A zítra kulturní léto pokračuje u Strahováku – P.Š.T. trio.

Celý článek »

Jak nám to v Chýni pěkně běhalo


Krásné počasí, příjemné prostředí u rybníka Strahovák, na startu šest desítek závodníků…Zkrátka Chýňská pětka se nám i letos vydařila. Potěšila mě kytička od Františka Bublavy, vítěze běhu v kategorii nad 35 let.

Celý článek »

Dětský den v Chýni


Trefit se panákovi do kalhot či pusy zvládly na Dětském dnu chýňské děti na jedničku a nás sběrače míčků pěkně prohnaly.

Celý článek »

Přijďte si zasportovat na Chýňskou pětku


Chcete-li se v neděli proběhnout v krasné přírodě, pak přijeďte do Chýně! Od 9.00 registrace, děti start v 10.00, pak vyhlášení, dospělí start v 11.30. A už víte, co budete dělat po závodě?

Celý článek »

A už zase kvetou…


V případě mých kaktusů se potvrdilo, že čím méně je zaléváte, tím větším množstvím květů se vám odvděčí. Mám z nich velkou radost.

Celý článek »

Na čarodějnicích v Chýni


Chýňské čarodějnice mě na náš velký svátek vzaly laskavě do party a naši rybáři přímo u rybníka Strahovák zahájili sezónu. Příjemně strávený víkend po náročném pracovním týdnu.
Celý článek »

Akvabelly míří do Chýně na rybník Bašta


Ve středu 30. března v 18 hodin mířím na vernisáž do Chýně. Stejným směrem míří totiž AQUABELLY sochaře KURTA GEBAUERA. Nejprve v podobě kreseb, poté v životní velikosti po derniéře výstavy na chýňský rybník.

Celý článek »

Miliardové kšefty z černých skládek úřady přikrývají


Černé skládky představují velký problém. V jejich důsledku trpí obce, jejich obyvatelé i stát. Jediný, kdo na současné situaci v důsledku nečinnosti stavebních úřadů vydělává, jsou provozovatelé skládek.

A je tu Masopust


Hola, hola, já pan Pronobus, vinšuji šťastný a veselý masopust, abyste dobře hodovali, šišky, báby smažívali a nám taky nějakou dali! Tímto vás všechny zveme do Chýně na „CHÝŇSKÝ MASOPUST“ v sobotu 6.2.16. Sraz ve 14.00 ve Višňovce.

Celý článek »

Není žehlení jako žehlení


Místo žehlení košil jsem si na workshopu „Enkaustika“ v Chýni vyžehlila vlastní obrázek. Ani žehlit, ani malovat moc neumím, ale je to báječný relax…

Celý článek »

Enkaustika v Chýni


Že nevíte co znamená slovo ENKAUSTIKA? – Je to malování žehličkou a voskem. A chtěli byste si to vyzkoušet? Pak přijďte v sobotu 23.1. v 15:00 na Obecní úřad Chýně, kde proběhne workshop. V 18:00 pak začíná vernisáž výstavy vašich prací a prací spolku Hruška. Akci pořádá Chýňská o.p.s. a umělecký spolek Hruška.

 

 

 

Chláchol vystupoval s Hradišťanem


Mně a mým kamarádům z naší Chýňské o.p.s. – Občané, Přátelé, Sousedé se  splnil sen. Zorganizovali jsme koncert Hradišťanu a náš sbor Chláchol si s nimi mohl „zahlaholit“, pardon, „zachlácholit“. Děkujeme obci Jeneč za podporu a výborné občerstvení Tomášovi Vančatovi (Káva jinak).

Celý článek »

Jak jsme si v Chýni užili letošní drakiádu


Chýňská drakiáda se konala přesně v ten jediný den, kdy v Chýni letos nefoukalo, přesto draci létali!

Celý článek »

Chýňská drakiáda s pečením brambor


Dnes pořádáme Chýňskou drakiádu ve Višňovce od 15.00. Soutěž o nejkrásnějšího vlastnoručně vyrobeného draka (nemusí lítat), soutěž draků v létání do výšky, pečené brambory, buřty a něco pro zahřátí. Očekáváme příznivý vítr!

Chýňská diogeniáda opět tady


Dnes od 15.00 pořádáme 2.ročník CHÝŇSKÉ DIOGENIÁDY pro děti a dospělé ve Višňovce. Válení prázdných pivních sudů je dobrou příležitostí si trochu zasportovat. K dispozici budou i pivní sudy plné a buřty na opékání. Jste srdečně zváni!

Celý článek »

Tatínku, maminko, jsem ráda, že vás mám!


Je to neuvěřitelné – moji rodiče oslavili SMARAGDOVOU SVATBU. Jsou spolu 55 let. Hrají bridž, starají se o vnoučata, tatínek hraje divadlo, maminka vypomáhá ve vinotéce a přečte všechny noviny. A hlavně – mají pořád dobrou náladu. Jsem šťastná, že je mám…

Celý článek »

Z mojí zahrádky


Jsem sice pěstitelským Mičurinem – amatérem, ale konečně sklízím po letech amatérského úsilí první plody své „tvrdé“ práce…

Celý článek »

První ročník Chýňské pětky obrazem


Organizační trio Jitka Slavíková, Alena Mazzoni a Věra Kovářová v prostoru startu 1. ročníku Chýňské pětky a neb sportovního odpoledne pro celou rodinu u  rybníka Strahováku. Bylo to jako vždy fajn ostatně podívejte se sami. Celý článek »

Z Chýňské vernisáže


Kulturní večery v naší chýňské galerii Kayna jsou pro mě doslova balzámem na nervy. Setkání s přáteli a milými lidmi mě vždy nabije energií.

Dětský den v Chýni


Tak takhle jsme se o víkendu bavili v Chýni na dětském dni. Dostala jsem za úkol ověřovat splnění jednotlivých soutěžních úloh – a snad mi to šlo stejně dobře jako všem soutěžícím 🙂

Celý článek »

Běh Chýní se blíží


Začněte trénovat, již 21. června se okolo Strahovského rybníka uskuteční další Běh Chýní. Věřím, že sportovní odpoledne určené pro celou rodinu, přiláká spoustu sportovních nadšenců. Společně s manželem Petrem Kovářem, který pro Vás vytvořil tento stylový plakátek, se na Vás těšíme.

Veřejná zkouška smíšeného pěveckého sboru Chláchol


Nenechte si ujít zajímavý kulturní zážitek. V pátek 29. května v 19 hodin se v zasedací síni Obecního úřadu Chýně uskuteční veřejná zkouška smíšeného pěveckého sboru Chláchol s autorskými vystoupeními hostů – místního umělce Pavla Švarce a Whyskera – Willi Papperitze z Německa. Jste srdečně zváni.

Chýňská oslava narozenin knihovnice Vlastičky


Již 53 let ze 129 let je Vlasta Nováková knihovnicí v naší chýňské knihovně. Vlastička oslavila 80.narozeniny a to si zasloužilo malou oslavu. Popřát přišla i paní místostarostka Petra Vacková. Vzdělaná, energická, moudrá, veselá…

Celý článek »

Chlupatý kaktus, mám tak rád…


Určitě znáte píseň Jiřího Korna o chlupatém kaktusu. I můj kaktus je můj zelený kamarád a pravidelnou péči mi tentokrát stonásobně oplatil. Napočítala jsem totiž rovných sto květů 🙂

Chýně má jediná!


Na páteční zkoušce našeho chýňského pěveckého sboru Chláchol jsme z plných plic pěli sborovou znělku z autorské dílny jednoho z členů Petra Kováře „Chýně, Chýně, Chýně má, v mém srdci jediná!“ Poprvé čtyřhlas. No, chce to ještě pár zkoušek a bude to dokonalé 🙂

První letošní opékání buřtů


Máme za sebou první letošní opékání buřtů s přáteli, se kterými jsme loni v Chýni kandidovali v komunálních volbách. Pokud se vám sbíhají sliny, je všechno v nejlepším pořádku:-)

Celý článek »

Velikonoce v Chýni


Tak nám do Chýně dorazilo „jaro“…

Spíš než na Velikonoce to u nás teď vypadá jako na Vánoce, i když ani o Vánocích snad tak nesněžilo.
Moje babička říkávala, že poslední sníh přichází vždy na Velikonoce.
Moc bych si přála, aby měla pravdu a velikonoční sníh byl opravdu poslední.

K projektu nové školy v Chýni


Věra Kovářová, předsedkyně výboru pro výstavbu nové základní školy v Chýni hovoří o zajímavém projektu jedné z nejmladších obcí v České republice  zde

Chýňský sbor Chláchol pod dohledem milosrdné poroty


Náš sbor Chláchol vystoupil na festivalu na pražské Pedagogické fakultě pod dohledem poroty (I.Štíbrová, J.Kolář, M.Valášek, J.Brych). Byli jsme v dobré společnosti dalších vynikajících sborů (Krušnohorských sbor, Cantula, Camerata Praha, Collegium 1704).

Celý článek »

Dvorní fotograf Chýně vystavuje


V Chýni máme velké štěstí, že u nás bydlí právník Rudolf Musil – vášnivý a zároveň vynikající fotograf, který více než 13 let, od doby, kdy se přistěhoval, neúnavně mapuje kolorit společenského, kulturního a sportovního života naší obce. Ve středu 4. března v 18 hodin zahájíme vernisáží výstavu jeho fotografií v galerii KAYNA na Obecním úřadu Chýně. Přijďte a uvidíte, jak žije a jak se baví občané satelitu nedaleko Prahy.

Pan Pronobus provedl masopustní průvod Chýní


Jako Pan Pronobus (navzdory antibiotikům a bolesti ramene) jsem zdárně provedla masopustní průvod Chýní. Paní místostarostka nám průvod povolila, muzika hrála, masky pěly masopustní písně a tancovaly, jak malí, co měli nohy šmatlavý. Kobyla byla obžalována za všechny nepravosti v obci, popravena a následně oživena.

Celý článek »

A je tu zase náš Chýňský masopust


Už se těším na sobotu 14. února, až vyrazím na náš Chýňský masopust – já, pan Pronobus:-) Začátek je ve 14 hodin a chybět samozřejmě nebudou koblížky a jiné dobroty, masopustní písně a říkadla, hudba a tanec, poprava a oživení i pověstné masopustní kobyly. Přijďte i Vy, samozřejmě v masce.

Celý článek »

Chýňský pěvecký sbor Chláchol zahájil výstavu architektury


Vystoupení našeho chýňského sboru Chláchol v krásné aule hostivické radnice jsme si užili. Zahajovali jsme výstavu prací studentů fakulty architektury ČVÚT pásmem českých lidovek. Budete-li mít náhodou cestu kolem, zaskočte se podívat na projekty studentů 1.  ročníku – neprohloupíte. Výstava je k vidění až do 27. února. Myslím, že česká architektura má určitě budoucnost!

Ochutnávka vánočních likérů v Chýni


Jako každý rok na vánočních trzích v Chýni proběhla soutěž o nejlepší domácí vánoční likér. Moje likéry (vaječný koňak, likér z černého piva, kakaa a rumu, čokoládový, nugátový a jahodový) tentokrát neměly šanci. Vyhrál nealkoholický „Ovocňák“ z jahod, malin a rybízu, na 2.místě se umístil likér s názvem „KAŠTAN MORGEN s chilli“. Blahopřeji!

Chláchol na Hostivickém sborobraní


Listopadového 2. ročníku Hostivického sborobraní se zúčastnil i náš sbor Chláchol, který vystoupil s pásmem českých lidových písní v moderní úpravě. Panovala báječná atmosféra, členky sboru z Hostivic si určitě zaslouží poděkování za výbornou organizaci! A perlička na závěr…

Celý článek »

Děkujeme všem za podporu


Děkujeme Vám všem, kteří jste nás v Chýni podpořili! Získali jsme díky Vám tři z devíti mandátů! Máme čtyři roky na to, abychom Vám dokázali, že jste se rozhodli správně! Pokud nám chcete napsat Váš názor na rozvoj obce popř. co Vás v Chýni trápí, ozvěte na adresu chyne@stanez.cz

Naše šťastná sedmička!


Naše kandidátka STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ CHÝNĚ si vylosovala číslo 7. Sedmička přináší štěstí – prý i ve volbách. Udělala mi radost esemeska jednoho našeho voliče: „V Chýni je mým esem sedma STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ!“ Doufám, že nám to kolegové z Esa prominou!

Originální náramky od dětí


Gumičkování zasáhlo i do kampaně STANu Chýně – místní školačky pro nás upletly náramky v barvách STANu! A pak, že se mládež nezapojuje do veřejného života…

Ze semináře v Chýni


V úterý 7. října se konal Seminář na téma Škola v obci – místo nejen pro vzdělávání, ale i pro další aktivity všech obyvatel obce.

Celý článek »

Chýňská škola slavila výročí


Chýňská základní škola oslavila 150 let od svého založení – na obrázku staré ZŠ od Petra Kováře a na dortu od cukrářky, na fotografii po rekonstrukci dle návrhu ak. arch. Petra Kováře.

Celý článek »

Malé ohlédnutí za drakiádou v Chýni


Bylo to báječné odpoledne.  Připojuji pár vzpomínkových  fotografií z chýňské drakiády.

Celý článek »

Pozvánka na seminář o škole


V Chýni bude běžecký kroužek


Alena Mazzolini zakládá u nás v obci Chýňský běžecký kroužek – doufám, že běžce dobře připraví pro jarní Běh Chýní s tChýní!!

Chýňská drakiáda již v neděli 5. října


Chýňská drakiáda se blíží. Již v neděli 5. října se v 15 hodin sejdeme v naší Višňovce, kde nás čeká soutěž v létaní draků, soutěž o nejlepšího vlastnoručně vyrobeného draka, zdravotní screening dětí i dospělých, looping – instruktáž v gumičkování, házení frisbee…

Celý článek »

Starostové vzkazují vládě: Nečekáme na vás, začínáme zveřejňovat smlouvy na internetu sami


Pokud to všechno dobře dopadne, Chýně se po volbách rovněž připojí…

Více informací

Který štrůdl je nejlepší?


Září je letos v Chýni měsícem soutěží. Zdejší rybáři připravili pro chýňské obyvatele příjemné sobotní odpoledne v podobě soutěže o nejlepší obecní štrůdl…

Celý článek »

První chýňská diogeniáda


My v Chýni se umíme bavit. Svědčí o tom i první ročník válení sudů v Chýni nebo chcete-li 1.diogeniáda, která se konala druhou zářijovou neděli v lesoparku Višňovka. Účastníci soutěže ji pojali každý po svém…

Celý článek »

Odměna za dvanáctileté úsilí


Od 1. září máme konečně železniční zastávku i v Chýni. Boj za její zřízení trval téměř dvanáct let, ale výsledek stojí za to. Další nové zastávky jsou v Hostivici, Rudné a Jinočanech, což propojí zmíněné obce.

Celý článek »

S Chlácholem zkoušíme i o prázdninách


Náš chýňský pěvecký sbor Chláchol pilně zkouší i o prázdninách. Je to pro nás nejen příjemné setkání, ale i skvělý relax.

Na jazzovém festivalu ve Velkých Přílepech


S naším chýňským pěveckým sborem Chláchol pod vedením sbormistryně Aleksandry Konyukovské jsem si „zarelaxovala“ na jazzovém festivalu ve Velkých Přílepech. Bylo to příjemné odreagování po náročném pracovním týdnu.

Celý článek »

Pozvánka na vernisáž Alexandry Netrefové


Přijměte pozvání na vernisáž výstavy české amatérské výtvarnice do chýňské galerie Kayna ve středu 23. dubna od 18 hodin. Uvidíte sumie nakreslené rukou Alexandry Netrefové, vyslechnete verše heiku z pera K. Trinkewitze, ochutnáte suši, uslyšíte nově založené saxofonové kvarteto a při troše štěstí můžete vyhrát originály autorky. Pořádá Chýňská O.P.S. – Občané, Přátelé, Sousedé.

Na zkoušce pěveckého sboru Chláchol


Zvolení místopředsedkyní Starostů a nezávislých mně vlilo novou krev do žil. Na večerní zkoušce našeho pěveckého sboru Chláchol mě samotnou překvapilo, jak moc mi bylo do zpěvu 🙂

A po práci legraci…


„Po práci legraci,“ zpíval Jan Werich – a přesně v duchu tohoto doporučení to mám dnes já. Naše Chýňská o.p.s. – Občané, Přátelé, Sousedé uspořádala 26. března  v galerii Kayna kytarový koncert, na kterém jsme hostili šikovné studenty hry na kytaru z Pražské konzervatoře. Hráli moc pěkně!

Pozvánka do chýňské galerie Kayna na kytarový koncert


Přijměte pozvání do naší chýňské galerie Kayna ve středu 26. března v 19 hodin na kytarový koncert studentů Pražské konzervatoře, který nás všechny, jak doufám, dokáže v současném uplakaném počasí rozveselit. A pokud ne, snad Vám udělá radost drobné občerstvení:-)

V masopustním průvodu aneb poznali byste mě?


Letošní masopust se nám, myslím, vydařil. Naše Chýňská o.p.s. – Občané, přátelé, Sousedé, která ho pořádala,  je ještě v plenkách, tak se vezla v kočárku a dřina zbyla zase na mě 🙂 Ale bylo to příjemné odpoledne, při kterém člověk zapomene na všechny starosti všedních dnů. Tak za rok se s Vámi těším opět na shledanou.

Masopustní rej v Chýni


Rok se s rokem sešel a máme tu další ročník Chýňského masopustu. Naše chýńská masopustní kobyla se již nemůže dočkat, až průvod masek zahájí svou pouť obcí. Stane se tak v sobotu 8. února ve 14 hodin, kdy průvod vyjde od základní školy. Určitě se můžete těšit na mnoho veselých a originálních kostýmů stejně jako na tradiční říkadla, písně a tance či masopustní klobásky.

Celý článek »

Úspěšný nový rok 2014


Do nového roku přeji Vám všem hodně zdraví, štěstí, spokojenosti a pár dobrých přátel. Mějte se rádi 🙂

Zpívání na Štědrý den


V pracovním shonu si člověk vůbec neuvědomí, jak ten čas letí. Moc se těším, až si v Chýni na Štědrý den společně zazpíváme. Je to už za týden a všichni jste srdečně zváni:-)

Osmé adventní zpívání poprvé se Sašou


Již po osmé jsme se sešli při milé příležitosti zahájení adventu v Chýni, zazpívali si, popili tradiční svařáček, rozsvítili vánoční strom a bylo nám dobře.

Celý článek »

Už se na to těším!


Zbývají sice ještě skoro tři týdny, ale letos se na adventní zpívání a rozsvěcení vánočního stromu obzvláště těším. A také tímto všechny srdečně zvu. Opět zazpívá smíšený pěvecký sbor Chláchol a chýňské děti, nebude chybět svařáček a perníčky, zkrátka zase si to uděláme hezké příjemné 🙂

Pozvánka do galerie: Co se za rok šustlo v Chýni


Rok se s rokem sešel a co nevidět tu máme advent a naše vystoupení s pěveckým sborem Chláchol. Ještě předtím bych Vás ale ráda pozvala na milé setkání v naší chýňské galerii Kayna.

Celý článek »

Zpívání je radost


Život se vrací do tradičních kolejí. Páteční večery patří zkouškám sboru Chláchol, které se odehrávají přímo v našem obývacím pokoji.

Celý článek »

Sluší mi to?


„Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem.“ Kdyby aspoň dotyčný prokázal víc invence, ale takhle… V každém případě si myslím, že mi ta svatozář docela sluší 🙂

Chláchol jako lék na špatnou náladu


Zkoušky našeho chýňského pěveckého sboru Chláchol u nás doma mě vždy příjemně naladí. Je to pro mě nejlepší forma relaxace a vlastně i srdeční záležitost. Únava spadne a hudba vás dostane do úplně jiné dimenze.

Celý článek »

Uzávěrka 3. ročníku fotosoutěže „Co se šustlo v Chýni a okolí“ je již 15. října


Tématem 3. ročníku fotografické soutěže  „CO SE ŠUSTLO V CHÝNI A OKOLÍ“, kterou pořádá Chýňská o.p.s. – Občané, Přátelé, Sousedé,  je tentokrát příroda, veřejný, rodinný, soukromý či spolkový život v Chýni a okolí či volná tvorba.

Celý článek »

Chýňské ZRCADLO


Díváme-li se do zrcadla, vidíme svůj věrný odraz, stranově převrácený dle fyzikálních pravidel zrcadlení. Chýňské „ZRCADLO“, jehož odraznou, zobrazující plochou je člověk – autor, člověk, který si vybral tento způsob vyjadřování jako prostředek k sebevyjádření a k oslovení druhých.

Celý článek »

Zůstanou Břve zelené?


V naší chýňské galerii KAYNA proběhla 12. června 2013 vernisáž výstavy výtvarných děl břevských výtvarníků  „Co umí Břve“ s hudebním zážitkem a představením záměru města Hostivice na změnu územního plánu v lokalitě u Břevských rybníků v těsném sousedství Strahovského rybníku a  prezentací odmítavého postoje občanského sdružení „Břve zelené“.  Celý článek »

Běh Chýní s tChýní či bez tChýně


Zbrusu novou akci zorganizovaly společně pro obyvatele Chýně Chýňská o.p.s. – Občané, Přátelé, Sousedé a TJ Sokol Chýně. Nultý ročník „Běhu Chýní s tChýní či bez tChýně“ pro děti a dospělé se uskutečnil v sobotu 18. května 2013. Celý článek »

Seminář „Nové formy péče o děti“ na Obecním úřadu Chýně


Krajská zastupitelka a předsedkyně Výboru pro výstavbu nové ZŠ Ing. Věra Kovářová Vás společně s Farní charitou Starý Knín zve na přednášku na téma „Nové formy individuální péče o děti do 7 let věku“.  Přednáška se uskuteční na Obecním úřadě v Chýni 23. května 2013 v 9:30.  Zástupkyně Farní charity Starý Knín Bc. Stanislava Krejčíková podrobně představí nový projekt péče o děti. Mluvit se bude také o současných možnostech péče o děti a o navrhovaném zákonu O dětské skupině. Spolupořadatelem akce je Výbor pro výstavbu nové ZŠ a MŠ Chýně.

Petr Lander: Můj život je TAXI


Výtvarník, skladatel, textař, spisovatel, překladatel, ale především skromný muž s něžnou duší dvaaosmdesátiletý Petr Lander vystavoval v chýňské galerii KAYNA své výtvarné práce. Celý článek »

Chýňský Masopust zase o kousíček dokonalejší


Druhou únorovou sobotu se u nás v obci opět po roce veselilo několik stovek masopustních koledníků. Chýňský masopust byl prý zase o kousíček lepší než ten loňský.

Celý článek »

Zpívání koled u vánočního stromu


Jménem občanského sdružení ARBOR si Vás dovoluji pozvat na zpívání koled v Chýni u vánočního stromu s rozdáváním Betlémského světla 24.1 prosince 2012 v 10.30 na návsi. Účinkuje sbor Chláchol s doprovodem chýňských muzikantů. Plamínek Betlémského světla  je možné si odnést ve vlastní lampičce či petrolejce. Kdo nebude mít, dostane kelímek se svíčkou. Rozdávat se budou zpěvníčky, perníčky a svařáček. Plakátek ke stažení

Adventní zpívání s rozsvěcením vánočního stromu


Občanské sdružení Arbor a Obecní úřad Chýně Vás srdečně zvou na adventní zpívání s rozsvěcením vánočního stromu. Našimi hosty  budou zástupci Svazu tělesně postižených z Loun, kteří nám nabídnou ke koupi vlastnoručně vyrobené adventní věnce. Jako obvykle se  bude podávat svařené víno pro dospělé a perníčky pro děti. Těšíme se na vás v neděli 2. prosince v 15.30 hodin na návsi.

Co se za rok šustlo v Chýni a okolí


fotografická výstavaTak milí přátelé a je to opět tady. Rok se s rokem sešel a také na mém pracovním stole již leží pěkná kupička krásných fotografií zaslaných do 2. ročníku fotografické soutěže s názvem „Co se za rok šustlo v Chýni a širokém okolí“.

Celý článek »

Děkuji Vám za podporu a Vaše hlasy!


Skončila náročná kampaň, která ale pro mě byla velmi příjemná a přínosná. Mnoho jsem se dozvěděla nejen o kraji, ale také o tom, co lidi ve středních Čechách trápí. Všem, s nimiž jsem se za těch pár týdnů setkala, za to moc děkuji. A všem, které mé názory oslovily natolik, že mi v kraských volbách dali svůj hlas, mnohokrát děkuji za podporu. Velmi si toho vážím!

Vaše Věra Kovářová

Jdeme do finále! Děkuji všem za podporu:-)


ukončení kampaněŘíčany, 11.10.2012 – Ráda bych poděkovala všem viditelným i neviditelným pomocníkům při krajské kampani ve Středočeském kraji. Držme si palce – doufám, že zvítězí naše vize vzdělanostního kraje nad proplácením třicetikorunových poplatků a žákovských jízdných „zdarma“!

Celý článek »

Hospoda „V Zátiší“ slavila 100. narozeniny


oslavy výročíNa Hájku, 5.10.2012 – Kdo by to byl řekl, že tato úžasná hospoda V Zátiší v lokalitě Na Hájku v Chýni, kde se čas jakoby zastavil, slouží lidem již 100 let.

Celý článek »

Na návštěvě v tak trochu jiném obýváku


hospodský obývákChýně, 3.10.2012 – Pozvání od Ríši Hamouze k nim do obýváku „Na Hájku“ bylo netypické. Není to totiž klasický obývák, na jaký je většina z nás zvyklá. Ríša a jeho čtyři bratři ve věku od 28 do 40 let mají obývák přímo ve své hospůdce „V Zátiší“.

Celý článek »

Nezapomeňte, co se za rok šustlo v Chýni a okolí


pozvánka na výstavuChýně, 25.9.2012 – Blíží se nám konec září a s ním pomalu i uzávěrka naší fotografické soutěže.

Celý článek »

Zrcadlo/oldacrz v Chýni


Vernisáž výstavy výtvarníků od jednoho roku do sta v galerii Kayna v Chýni (12. září – 12. října 2012)

galerie Kayna

Autor a model. Malíř a restaurátor Karel Kellner z Lán (vlevo) vypodobnil na jednom ze svých obrazů kandidáta do krajského zastupitelstva Romana Havelku (vpravo). Jak se mu to podařilo, posuďte sami.

Chýně, 12.9.2012 – Když jsme psali článeček o připravované výstavě (minulé číslo Našeho regionu – Dvě výstavy jednou ranou), zdaleka jsme ještě nevěděli, jak výstava dopadne, měli jsme hodně příslibů, ale ještě málo shromážděných prací.

Celý článek »

Berounský deník: Titul Žena regionu získala Věra Kovářová z Chýně


Beroun, 31.8.2012 – „Projekt Žena roku je jednou z možností, jak vzdát hold ženě, která velmi mnoho dokázala. Věra Kovářová je žena, která bojuje za druhé,“ říká Tomáš Cidlinský ze společnosti Kapitol, která je hlavním partnerem soutěže.

Celý článek »

Vernisáž výstavy v Galerii KAYNA v Chýni: 40 výtvarníků od 3 do 87 let


Pohled na Galerii KAYNA zvenku.

Chýně, 12.9.2012 – V náročném pracovním programu to bylo opravdu milé zastavení. Svá dílka na výstavu umělců z Chýně a širokého okolí poskytlo na čtyřicet výtvarníků amatérů i profesionálů. A na vernisáži v Galerii KAYNA v Chýni bylo úplně plno.

Celý článek »