Věra Kovářová - Předsedkyně středočeské organizace Starostové a nezávislí a zastupitelka Středočeského kraje

Volte STAN

Starostové znají starosti svých občanů i obcí. Jsou nejčastěji v kontaktu s krajským úřadem, a proto také vědí, co kraji chybí. V říjnu budou krajské volby

 

Počet obyvatel Středočeského kraje stoupá…

Mou krajskou prioritou je integrovaný dopravní systém. Na cestování mezi středními Čechy a Prahou by měla stačit jedna jízdenka!

 

celý článek »

Když se podaří, co se dařit má…

Mým mottem je: vlastní spokojenost pramení z práce pro druhé. A pokud se něco podaří, jako například dotační titul na výstavby základních škol, tak z toho mám obrovskou radost a jsem opravdu spokojená. video

Přijdťe ke krajským volbám

Praha nemá důstojné spojení na letiště a Střední Čechy zase do Prahy. více

Majetkové přiznání Vratislava Mynáře a Věry Kovářové

Zveřejňuji dvě majetková přiznání – jedno patří kancléři Mynářovi, druhé mně. Jedno je vypracováno podle současného zákona, druhé podle novely, kterou jsme v pátek předložili do Poslanecké sněmovny. Rozdíl mezi nimi je patrný na první pohled.

Majetkové přiznání Vratislav Mynář

 

Majetkové přiznání Věra Kovářová

Kancléř narušuje důstojnost prezidenta, tvrdí poslankyně. Mynář se diví

iDNES.cz, 1. dubna 2015 – Prezidentův kancléř narušuje důstojnost hlavy státu, pustila se do Vratislava Mynáře opoziční poslankyně Věra Kovářová z klubu TOP 09 a Starostů. Navrhla, aby Sněmovna přijala usnesení v tomto duchu, protože Mynář odmítá zveřejnit svůj plat. „Nevím, proč takto exhibuje paní poslankyně,“ reagoval pro iDNES.cz Mynář.

celý článek »

Znáte lék na nedostatek míst v mateřských školách? Já ano

  1. Já vím, název článku je dost odvážný, ale třeba vás právě proto zaujme. Není to přitom lék, který vše vyřeší, ale může hodně pomoci – a už proto má jistě smysl. Oním lékem jsou dětské skupiny, které by měl zavést zákon o poskytování služby péče o dítě v dětských skupinách (to je název, co říkáte?). celý článek »

Chcete podpořit dětské skupiny? Připojte svůj podpis pod petici

Dětské skupiny. Co to je, ptáte se? I když je tento pojem v poslední době poměrně frekventovaný, jeho význam zná zatím asi jen málokdo. Vysvětlování je tak zcela namístě.

celý článek »

Poslanci TOP 09 navrhli změny v rozpočtu, žádají více peněz na vědu a výzkum


Praha 11. 12. 2013 –
Změnu v několika kapitolách zákona o státním rozpočtu dnes na jednání sněmovních výborů navrhli poslanci TOP 09. Mimo jiné žádali navýšení výdajů na vědu a výzkum nebo podporu pro výstavbu škol.

celý článek »

Věra Kovářová: „Záleží jen na nás, spásů shůry na nikdo nepřinese!“

Berounský deník, 17. října 2013 – Mnozí si ji pamatují jako kovářku, která se před třemi lety neohroženě vrhla do zápasu o Senát. Neuspěla jen těsně.

celý článek »

Parlamentní listy: „Gazdíkova dáma: Voliči, lépe zde bude možná až za desítky let“

16. října 2013 – Máme největší nezaměstnanost maminek s malými dětmi, to musíme změnit. Říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz trojka na středočeské kandidátce TOP 09 a Starostů Věra Kovářová, která sama patří k hnutí Starostové a nezávislí Petra Gazdíka. Mezi její priority patří také zachování úřadů v obcích a menších městech a vyjádřila se také, že bychom měli regulovat přítomnost politiků ve vedení státních podniků. celý článek »

Nepohádka

13. října 2013 – Za devatero horami a devatero řekami se rozkládala země nádherná, ba dokonce líbezná. V jejím čele stál panovník, který byl sice inteligentní a sečtělý, ale ne moudrý; který se prohlašoval za pravdomluvného, ale často lhal; který byl lidový, ale neměl rád lidi.

celý článek »

Bratříčku, zavírej vrátka!

11. října 2013 – Znáte píseň Karla Kryla „Bratříčku, zavírej vrátka“? Nepochybně. Ale rozumíte dobře jejímu textu? Já sama si ho až do včerejška, kdy jsem v Kamýku nad Vltavou navštívila koncert uskupení Salome, nevykládala úplně přesně.

celý článek »

Podpora částečných úvazků? Ano – ale jak?

10. října 2013 – V dnešních HN jsem si se zájmem přečetla článek „Částečné úvazky: Česko je třetí nejhorší v EU“. Uvádí se v něm, že zatímco v Evropské unii pracuje na zkrácený úvazek každá třetí žena, v České republice jen každá dvanáctá.

celý článek »

Chýní znělo krásné „Haleluja“

Chýní  znělo krásné „Haleluja“

V neděli 2. 12. 2012 pořádalo Občanské sdružení ARBOR již po sedmé „Adventní zpívání s rozsvěcením vánočního stromu“. Vystoupily děti z naší mateřské a základní školy a chýňský sbor Chláchol v doprovodu orchestru. Nechyběly perníčky, svařáček a zpěvníčky. Přijeli i zástupci se Svazu tělesně postižených z Loun se svými adventními věnci. celý článek »

Hůl v potoce aneb perlička z cest po kraji

Dobřichovice, 28.9. – Po celém dni na cestách po kraji, jedeme z Řevnic kolem půlnoci zpět domů.

celý článek »

Přečtěte si naše noviny: Střední Čechy – Náš kraj

Pro obyvatele Středočeského kraje jsme s kolegy ze Starostů a nezávislých a TOP09 připravili v grafickém studiu MachArt dvanáctistránkové noviny, kde se snažíme prezentovat trochu jinak než na oficiálních materiálech. Nabízíme i středočeské recepty, tipy na výlet, komiks a doplňovačku.

celý článek »

Žena středočeského regionu navštívila „Den pro Odolku“

akce v Odolene VoděOdolena Voda, 8.9.2012 – Na náš „Den pro Odolku“ zavítala i krajská zastupitelka z hnutí „Starostové a nezávislí“ Věra Kovářová. Proč přijela a jak na ni akce působila, se nám svěřila vítězka soutěže „Žena regionu 2012“ ve Středočeském kraji. Bojovnice za změnu financování obcí a organizátorka kulturního a společenského života v obci Chýně.

celý článek »

Zrcadlo/oldacrz v Chýni

Vernisáž výstavy výtvarníků od jednoho roku do sta v galerii Kayna v Chýni (12. září – 12. října 2012)

galerie Kayna

Autor a model. Malíř a restaurátor Karel Kellner z Lán (vlevo) vypodobnil na jednom ze svých obrazů kandidáta do krajského zastupitelstva Romana Havelku (vpravo). Jak se mu to podařilo, posuďte sami.

Chýně, 12.9.2012 – Když jsme psali článeček o připravované výstavě (minulé číslo Našeho regionu – Dvě výstavy jednou ranou), zdaleka jsme ještě nevěděli, jak výstava dopadne, měli jsme hodně příslibů, ale ještě málo shromážděných prací.

celý článek »

Berounský deník: Titul Žena regionu získala Věra Kovářová z Chýně

Beroun, 31.8.2012 – „Projekt Žena roku je jednou z možností, jak vzdát hold ženě, která velmi mnoho dokázala. Věra Kovářová je žena, která bojuje za druhé,“ říká Tomáš Cidlinský ze společnosti Kapitol, která je hlavním partnerem soutěže.

celý článek »

Berounský deník: Věře Kovářové dává energii rodina i práce na zahrádce

celý článek

Prezident podepsal RUD: Miliony míří do obecních pokladen

Praha, 29.8.2012 – Neuvěřitelné se stalo skutkem. Právě dnes totiž bylo definitivně změněno rozpočtové určení daní – tedy způsob financování všech měst a obcí v České republice. Pokud chcete vědět, jak si Vaše město či obec polepší, podívejte se na www.obcelidem.cz

celý článek »

Jak trávím prázdniny aneb Nikdy neříkej nikdy

Chýně, 19.8.2012 – Mé letošní léto se nese ve znamení „Nikdy neříkej nikdy!“.

celý článek »

Kouřim – město, o kterém každý slyšel, ale málokdo ho navštívil

Slavnost lidových řemesel

Slavnost lidových řemesel v Kouřimi

Kouřim, sobota 18.8.2012 – To sobotní odpoledne jsem se změnila z člověka, který o Kouřimi jen slyšel, v člověka, který ji i navštívil.  Přitom se potvrdilo to, co si již delší dobu myslím – Střední Čechy jsou plny velkých historických pokladů.

celý článek »

Koncepce dokončení reformy veřejné správy je na světě

Chýně, 12.7.2012 – Koncepce dokončení reformy veřejné správy je na světě! Chtělo by se zvolat: „Konečně!“My však dodáváme „Ano, konečně, ale v této podobě?“ SMS ČR nesouhlasí s řadou kroků v ní uvedených.

celý článek »