Věra Kovářová - Předsedkyně středočeské organizace Starostové a nezávislí a zastupitelka Středočeského kraje

Kurt Gebauer

Nemám chuť nadržovat žádné politické partě, neb to kolektivní hájení plýtvání, korupčnictví a antisociálnosti mě štve (trefnější by bylo sprostší slovo). Naděje jsou jednotlivci, kteří mají dost odolnosti se nenechat zglajchšaltovat  partou, ať je jakákoliv. Věra Kovářová, jak ji znám jako bývalou starostku, je správné děvče, které umí pro své okolí dělat nejen co se musí, ale i kulturu navíc.  Držím palce.

Kurt Gebauer

Mgr. Luděk Jeništa, starosta Vlašimi a senátor: Věra si zaslouží důvěru

Po mnoha letech usilovné práce pro spoluobčany na komunální i krajské úrovni kandiduje Věra Kovářová do sněmovny. Je to žena, která si tuto poctu a zároveň i důvěru starostů jednoznačně zaslouží. Také je to žena, jež bude vždy hájit zájmy občanů ve středních Čechách. Za dobrou věc je schopná zorganizovat petici, jít demonstrovat nebo pořádat „tiskovku“. Je to člověk-bojovník, ženský element jejího typu by jistě pozitivně ovlivnil úroveň politické kultury ve sněmovně. Znám Věru několik let a jsem přesvědčen, že nyní nadešel pravý čas dát jí opět důvěru, což udělám svou podporou v těchto sněmovních volbách.

Mgr. Luděk Jeništa
starosta města Vlašim, senátor PČR

Viktor Liška, starosta Retměřic: Volím lidi, které znám

V naší zemi přímo volíme mnoho politiků. Nejvyšší míře důvěry veřejnosti se ovšem těší obecní a městská zastupitelstva a jejich představitelé – starostové. Na jejich práci lidé vidí. Letošní volby jsou pro budoucnost naší země zásadní. Jsem přesvědčen, že bývalá starostka a současná krajská zastupitelka Věra Kovářová a starosta Petr Holeček budou ze všech sil zastupovat zájmy občanů našeho regionu, jako to dělali doposud. Tyto volby budou jedny z nejdůležitějších a ovlivní budoucnost naší země na mnoho let. Mnozí politici před volbami slibují, co všechno pro svůj region udělají, a po volbách se po nich slehne zem. U kandidátů Starostů a nezávislých tuto obavu nemám a rád jim dám svůj hlas.

Viktor Liška
starosta Retměřic

Mgr. Martin Hujer, starosta Zruče nad Sázavou: Věru a Petra mohu všem doporučit

Oba mají odpracováno řadu let v městském zastupitelstvu a na jejich práci je to vidět. Petr Holeček ve funkci starosty Kralup nad Vltavou dobře zvládl letošní povodně. Věra Kovářová se aktivně zapojuje do společenského života ve své Chýni. Oba mají můj hlas.

Mgr. Martin Hujer
starosta města Zruč nad Sázavou

Vít Rakušan, starosta Kolína: Komu dát svůj hlas

Sám jsem nestraníkem a nestraníkem hodlám zůstat, nejsem stvořen pro disciplínu diktovanou sekretariáty, mám tedy zcela svobodnou volbu. Rovněž si myslím, že rozlišování stran na pravici a levici už je tak trochu přežitkem. Proto odkládám pohled ideologický a spíše hledám kandidáty, kterým jednoduše věřím. Kandidáty, za nimiž stojí kus práce. Kandidáty, kteří nejsou inventářem sněmovní politiky posledních dvaceti let.  Kandidáty, o nichž vím, že nekradou. A co je pro mě rovněž důležité – nechovali a nechovají se jako papaláši, ať už zastávají či zastávali jakoukoliv funkci.

Můj hlas dostane kolega místostarosta Jan Pospíšil (TOP 09), člověk, kterého jsem si lidsky oblíbil, za jehož trochu zachmuřenou tváří se skrývá pevný charakter, velký smysl pro humor, skvělé ekonomické uvažování, lidský přístup a nesmírná pracovitost. Je zkušeným komunálním politikem, chápe každodenní problémy a potřeby lidí, kromě toho je dlouholetým drobným živnostníkem a byl by velmi dobře schopen reprezentovat tuto opomíjenou skupinu ve sněmovně. A v neposlední řadě – Kolínu bude po několika nedobrých zkušenostech vlastní slušný poslanec rozhodně slušet!

Další hlas ode mne obdrží dáma. Věra Kovářová (STAN) byla starostkou Chýně, v současné době je aktivní krajskou zastupitelkou. Před pěti lety, v době, kdy naší politice vládly jen modrá a oranžová strana, odvážně založila hnutí Starostové pro Středočeský kraj, se kterým díky podpoře voličů vstoupila do Krajského zastupitelstva. Byť v menšině, statečně vystupovala proti Rathově aroganci a stylu vládnutí. V parlamentu by byla nováčkem, ovšem s velkou životní a profesní zkušeností spojenou s pozitivním přístupem k životu.

A v neposlední řadě podporuji i Petra Holečka (STAN), kolegu starostu z Kralup nad Vltavou. V době, kdy jsem byl starostovským zelenáčem, mi neváhal pomoci, poskytnul mi četné cenné rady. Jeho zkušenost byla totiž té mé velmi podobná – i on byl před lety zvolen za nestranické sdružení a musel se vypořádat s nenávistí velkých stran. Rovněž se ukázal jako chlap na svém místě v době povodní, kdy s klidnou rozvahou zvládal řešit nastalé problémy a svým spoluobčanům v Kralupech aktivně a účinně pomohl. Petr bude jednoznačně dobrým a prakticky uvažujícím poslancem.

 

Vážení přátelé, tak to jsou mé tipy pro nadcházející parlamentní volby. Především Vás chci, v zájmu nás všech, poprosit, abyste přišli k volebním urnám a nespoléhali se na to, že za Vás rozhodnou jiní. Mohli bychom toho v budoucnu litovat…

Váš Vít Rakušan
starosta města Kolína

RNDr. Ivo Šanc, starosta Kutné Hory: Vůle prosadit dobré věci

Podporuji naše kandidáty paní Kovářovou a pana Holečka, protože je osobně znám a vím, že jsou odhodláni obětavě pracovat ve prospěch naší společnosti. Jejich motivací není kariéra nebo osobní prospěch, ale vůle prosadit věci dobré pro naši zemi. Mají osobní zkušenosti z komunální politiky, dobře znají problémy občanů této země, podnikatelů i institucí. Jak paní Kovářová, tak pan Holeček jsou schopni rozlišit mezi tím, co je důležité a co důležité není.  Budou-li do sněmovny zvoleni lidé jako jsou tito dva kandidáti Starostů a nezávislých, tak se nemusíme o osud České republiky obávat.

RNDr. Ivo Šanc
starosta města Kutná Hora

Ing. Dita Výborová, starostka Odolene Vody: Půjdu k volbám s jasným cílem

Mnozí občané mi říkají, že nepůjdou volit, že jsou unaveni a znechuceni z politiky. Také se mi řada věcí nelíbí, ale nevolit je nejhorší možné řešení. Tyto volby budou jedny z nejdůležitějších a ovlivní budoucnost naší země na mnoho let. Proto půjdu k volbám s jasným cílem, podpořit Věru Kovářovou a Petra Holečka. Oba jsou místní politici, kteří jsou v pevném kontaktu s občany. Vždy za svými obcemi stáli a snažili se pro život občanů něco zlepšit, zkrásnit, zmodernizovat či zpřístupnit. Věřím, že o to samé budou schopni usilovat i na národní úrovni.

Ing. Dita Výborová
starostka města Odolena Voda

Ing. Věslav Michalík: Budu volit ty, jejichž skutky znám

V naší zemi panuje nebývalá nespokojenost s politikou. Především s jejími nejvyššími patry. Naopak dole, kde je na všechno více vidět, jsou lidé se svými volenými zástupci poměrně spokojeni. Podpořte komunální politiky, které znáte ze svého regionu a kteří Vás svými skutky přesvědčili. Na kandidátce TOP09 je řada prověřených komunálních politiků. Můj hlas má jistý Helena Langšádlová, Věra Kovářová a Petr Holeček.

Ing. Věslav Michalik
starosta obce Dolní Břežany

Ivo Kurhajec, starosta Klecan: Starostové znají problémy našeho kraje

Řada nezávislých starostů i v těchto volbách kandiduje za stranu TOP 09. Oceňují, že v tomto spojení byl splněn slib a prosazen zákon přinášející více peněz pro města a obce našeho regionu. Do té doby občané menších měst a obcí měli až 5x menší daňovou hodnotu než občané největších měst. Naše obce a města budou moci více investovat do oprav, rozvoje a do své budoucnosti, zvýšíme tak kvalitu života nás všech. Proto podporuji paní Věru Kovářovou, bývalou starostku obce Chýně a starostu Petra Holečka, kteří se na změně zákona aktivně podíleli a znají problémy našeho kraje.

Ivo Kurhajec
starosta obce Klecany

Jaromír Štětina, senátor: Mám rád ty, kteří mají tah na bránu

Věra Kovářová patří k tomu nejlepšímu, co má TOPka spolu se Starosty a nezávislými pro volby. Mám rád ty, kteří mají tah na bránu.

Jaromír Štětina
senátor

Petr Šibrava, starosta města Sázava: Volím lidi, které znám

V naší zemi  přímo volíme mnoho politiků. Myslím, že nejvyšší míře důvěry veřejnosti se ovšem těší obecní a městská zastupitelstva a jejich představitelé – starostové. Před sedmi lety jsem se setkal se starostkou Věrou Kovářovou. A musím říci, že ona byla tou osobou, která mne, notorického nestraníka přesvědčila, abych pracoval pro hnutí Starostů a nezávislých. Věra Kovářová je pro mne (v tom nejlepším slova smyslu) představitelkou buldočí politické zarputilosti, díky které nemalou měrou pomohla prosadit zákonnou úpravu rozpočtového určení daní. Dobrá věc se podařila a my starostové máme více peněz v obecních pokladnách. Věra Kovářová, trojka na kandidátce TOP 09, bude nejlépe zastupovat zájmy občanů našeho regionu, stejně jako to dělala doposud. Tyto volby budou jedny z nejdůležitějších a ovlivní budoucnost naší země na mnoho let. Mnozí politici před volbami slibují, co všechno pro svůj region udělají, a po volbách se po nich slehne zem. U Věry Kovářové tuto obavu rozhodně nemám a rád jí dám svůj hlas.

Petr Šibrava
starosta města Sázava

Miluše Čančíková, starostka Jinočan: Věra si důvěru zaslouží

Využijte prosím svého volebního práva a přijďte ukázat, že Vám na veřejných věcech záleží! Každý z nás má možnost dění v politice ovlivnit účastí ve volbách. Dát hlas lidem, o kterých je přesvědčen, že budou pracovat pro naši zem, pro dobro každého z nás. Ing. Věra Kovářová je člověk, který si důvěru a hlas rozhodně zaslouží!

Miluše Čančíková
starostka Jinočan

Psycholožka PhDr. Olga Sozanská a akademický malíř Jiří Sozanský

V předvolebním mumraji již začíná být těžké, orientovat se vůbec who is who, a tak asi nejlepší způsob výběru bude zůstat věrný těm, o kterých víme, že se již v politice nějak angažovali, že se snažili dělat práci, jak nejlépe uměli a že jsou za nimi dobré výsledky. Jak jinak se má chudák volič rozhodovat, podle úsměvu na billboardu?

My máme vybranou takovou osobu  – je jí paní Věra Kovářová, která pracovala v letech 2006 – 2010 v obci Chýně nejprve jako místostarostka a poté byla zvolena starostkou. Myslíme si, že svoji „službu“ obci, dělala zodpovědně a bez excesů. Jistě by se uměla dobře prosadit i v PSP ČR, a tak Vám ji můžeme vřele doporučit k zaškrtnutí.

PhDr. Olga Sozanská, psycholožka
Jiří Sozanský, akad. malíř

profesor Jindřich Štreit, fotograf a pedagog

Ing. Věru Kovářovou znám mnoho let. Spolupracovali jsme na několika knihách. Nejúspěšnější z nich, Cesta ke svobodě, provází stejnojmennou výstavu, řešící drogovou závislost. Věra dělala překlady. Kniha je beznadějně vyprodána. Věřím, že podobnou energii vloží i do případné práce v Parlamentu. Má bohaté zkušenosti s organizační prací, protože byla několik let starostkou obce Chýně. Za jejího vedení se realizovalo spousta stavebních a kulturních akcí. Dokázala občany spojit a vést k mimořádným výsledkům.

   Profesor Mgr. Jindřich Štreit
fotograf a pedagog

MUDr. Hana Lobkowiczová

Podporuji Ing. Věru Kovářovou jako kandidátku do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Z mého setkání s ní na jedné z akcí „topky“ vysvítá, že má veliké nejen zásluhy, ale také zajímavé plány na další činnost ke zlepšování života a kulturního rozvoje jí sledovaných oblastí. Na tom všem je vidět, jak velký má zájem a starost o další osud nejen regionu, ale i celé republiky.

MUDr. Hana Lobkowiczová

Mgr. Petr Gazdík, předseda hnutí Starostové a Nezávislí

předseda Starostů a nezávislýchVěrka se dokáže rvát za druhé a hlavně za spravedlnost. A přesně takové lidi v politice potřebujeme. Takže jí moc fandím a pro volby do Poslanecké sněmovny má moji plnou podporu.

Mgr. Petr Gazdík
předseda hnutí Starostové a Nezávislí
starosta Suché Lozi
poslanec PS PČR, zastupitel Zlínského kraje

JUDr. Stanislav Polčák, místopředseda hnutí Starostové a Nezávislí

poslanecHrome, ta ženská má ale odvahu. Pomyslel jsem si, když jsem před několika lety mohl vidět diskusi starostky Kovářové s ministrem financí. Zarputile hájila právo obcí a měst spravovat místní výběr daní z nemovitostí. Soudím, že právě takovou zástupkyni občané v Poslanecké sněmovně potřebují. Ona Věrka také nemá ve zvyku někde jen tak sedět a nic nedělat.  Je těžké v několika řádkách říci, proč volit Věru Kovářovou. Stručně řečeno, jak říkají kolegové z TOP 09, Věra Kovářová je víc, než si myslíte.

JUDr. Stanislav Polčák
místopředseda hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ

Karel Schwarzenberg a jeho rada k nezaplacení

starostka s knížetemMy politici lidi obecně štveme, proto nečekejte, že za vámi lidé sami přijdou. Musíte jít vy za nimi: na pouť, fotbalový zápas či do jejich oblíbené hospůdky. Ze všeho nejdůležitější ale je mít lidi rád, bez toho to nejde.

Karel Schwarzenberg
ministr zahraničních věcí
předseda TOP09