Věra Kovářová - Předsedkyně středočeské organizace Starostové a nezávislí a zastupitelka Středočeského kraje

Profil Životopis Co mám za sebou Co možná nevíte o Věře Kovářové Otázky a odpovědi

Třiapadesátiletá  rodačka z Prahy vystudovala zahraniční obchod na VŠE a bezmála čtrnáct let působila jako lektorka německého jazyka, který zároveň patří i mezi její největší koníčky. Věnovala se také překladatelské činnosti. Své vzdělání si průběžně doplňovala – dvouletým manažerským postraguálním studiem na European Business School Prague a ročním kurzem právní němčiny na Univerzitě Karlově v Praze.

K zásadnímu obratu v jejím životě došlo po přestěhování z Prahy do malé obce Chýně v okrese Praha-západ. V roce 2006 zde byla v komunálních volbách zvolena uvolněnou místostarostkou a o dva roky později se stala starostkou. Ze své pozice dělá vše pro to, aby se v Chýni lidem dobře žilo. Za dobu jejího působení se podařilo s využitím krajských i evropských dotací zajistit další rozvoj obecní infrastruktury a zároveň obnovit staré i založit nové kulturní a společenské tradice. Počet zdejších obyvatel se během čtyř let stoprocentně zvýšil – z 900 na 1800. Od roku 2010 je zastupitelkou obce Chýně a profesionálně se věnuje výuce německého jazyka.

Na celostátní úrovni se Věra Kovářová angažuje již šestým rokem jako místopředsedkyně Sdružení místních samospráv, kterému se v roce 2012 podařilo za podpory TOP09 a hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ docílit spravedlivého systému přerozdělování daní mezi obce a města. Je středočeskou krajskou zastupitelkou a předsedkyní středočeské organizace hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ. Je vdaná a má jednu dceru.