Věra Kovářová - Předsedkyně středočeské organizace Starostové a nezávislí a zastupitelka Středočeského kraje

Jak trávím prázdniny aneb Nikdy neříkej nikdy

1)      Nikdy bych se nestarala o psa, neb se jich trochu bojím. Přítel mé dcery potřeboval psa pohlídat. Pes byl úžasný a já si ho zamilovala. Několikrát denně jsem s ním vyběhla na procházku. Ale ouha – při jedné z nich koukám a pejsek dělá potřebu a také koukám, že nemám pytlík na exkrementy. Stála jsem tam a rozhlížela se, zda někdo nejde. Jako starostka bych byla každému vyčinila, že si neuklízí po svém miláčkovi a teď, já tu stojím a rozhlížím se, jestli mě někdo uvidí….  Psí hromádku jsem s pocitem studu opustila. Poznámka: tento pes měl dobrý instinkt, potřebu udělal před domem jednoho z největších stěžovatelů.

2)      Nikdy nebudu pěstovat na zahradě květiny natož zeleninu či ovoce. Již v březnu jsem doma v obýváku začala předpěstovávat různé druhy zeleniny nic o tom netuše. Dnes sklízím hrášek, fazole, špenát, cukety, papriky, borůvky, mrkev, cibuli, mám i bylinky. Co z toho mám? – Už jsem pochopila, jak je práce na zahradě uklidňující. Kamarádky dostávají zeleninu, děti z obce chodí na borůvky a můj manžel brblá, že ta jídla z cukety musí být doplněna nějakým masem.

3)      Nikdy bych nezvládla uplavat 2 km (v jednom kuse). Trochu jsem však zatrénovala v bazénu na Barrandově (měl být sice v Hostivici, Chýně, kde bydlím, je v jejím sousedství, teď ale asi bazén nebude….) a zadařilo se!

4)      Nikdy nebudu hrát na kytaru před ostatními (stydím se). A musela jsem. S naším sborem Chláchol jsme zavedli zpěvy u ohýnku v novém přírodním parku a kytaristky byly na dovolené. Vrátila jsem se do doby před 20 lety a ono to šlo. Prima pocit!

5)      Nikdy se k nám nevrátí komunismus. Z tohoto pocitu mě však vyvedla kampaň sociální demokracie proti církevním restitucím. Myslím, že se inspirovali rétorikou 50. let. Bůh s námi!

Blíží se krajské volby – v tomto duchu se nesou celé moje prázdniny. Výše uvedené body jsou jejich krásným doplněk.

Věra Kovářová

« Archiv aktualit