Věra Kovářová - Předsedkyně středočeské organizace Starostové a nezávislí a zastupitelka Středočeského kraje

Běh Chýní s tChýní či bez tChýně

Zbrusu novou akci zorganizovaly společně pro obyvatele Chýně Chýňská o.p.s. – Občané, Přátelé, Sousedé a TJ Sokol Chýně. Nultý ročník „Běhu Chýní s tChýní či bez tChýně“ pro děti a dospělé se uskutečnil v sobotu 18. května 2013. Trasa běhu vedla  krásným prostředím chýňského biokoridoru a Strahovského rybníku. Běželi děti, trénovaní sportovci a dokonce i ti, kteří se přišli jen podívat. Účastníci si mohli prohlédnout též prezentaci historie a budoucnosti chýňského biokoridoru (připravil O. Jelínek).

Ještě chvilku před startem to kvůli vytrvalému „lijáku“ vypadalo, že si organizátoři dají klobásu, horký čaj a půjdou se zahřát domů. Pak však náhle přestalo pršet a z různých stran se začali sbíhat první účastníci závodu – děti, mládež a dospělí, dokonce přišly i tchýně, chyběli jen zeťové a snachy. Běželi trénovaní sportovci, ale i ti, kteří původně přišli jen ze zvědavosti. Byla to akce v přírodě pro celou rodinu, pro běžce i neběžce, pro které byly připraveny doplňkové soutěže.

„Závod jsem si užil, je to pěkná sportovní i společenská akce“, řekl po doběhu vítěz hlavního běhu, terénní triatlonista F.Bulava, a dodal „líbí se mi, že si kromě dospělých mohou zaběhat i děti.“

Poděkování patří rybářům a o.p.s. Strahovský rybník za úpravu okolí rybníku a zapůjčení prostor a R. Hamouzovi a spol. za vynikající občerstvení.

Vítězové jednotlivých kategorií

Děti (4 – 6 let) 100 m
Dívky Gabriela Krbcová
Chlapci David Brom
Děti (7 – 11 let) 500 m
Dívky Kateřina Grünwaldová
Chlapci Tomáš Zvára
Dospělí a mládež (15 a výše) cca 3500 m
Muži František Bulava
Ženy Dagmar Novotná
Zvláštní uznání si zaslouží Péťa   Pražan (9 let), který si troufl na závod s dospělými.

 

« Archiv aktualit